Vlci mohou skákat velmi vysoko - záleží na motivaci.

  • 15. října 2020
  • 2 minuty čtení
  • 394
Vlci mohou skákat velmi vysoko - záleží na motivaci.

Nyní existují důkazy o tom, že vlk snadno přeskočí plot vysoký 1,2 metru. To samo o sobě chovatele ovcí a majitele psů nepřekvapuje. Snad jen tzv. odborníci na vlky, kteří doporučují ploty na zabezpečení stád proti útokům vlků, budou zaskočeni. Obrázek je z fotopasti ve městě Ohrdruf v německém Durynsku. Dokazuje, jak vlčí fena snadno přeskočí přes ochranný plot vysoký 1,2 metru s dostatečnou rezervou. Nepomůžou ani takzvaná zradidla nad plotem.

Durynská ministryně životního prostředí Anja Siegesmund ze Strany zelených zaslala v reakci na stále častější překonávání doporučených plotů vlky dopis německé ministryni životního prostředí za Sociální demokracii Svenji Schulze. Zelená ministryně z Durynska chce větší zákonné právo zasáhnout proti vlkům, kteří představují problémy pro obyvatelstvo.“ Optimální ochranná opatření často nefungují, protože vlk se rychle naučil, jak tyto ploty fungují“, píše Anja Siegesmundová spolkové ministryni životního prostředí.

Pokud budeme stavět ploty, které jsou „bezpečné proti vlkům“, místo „vlky odpuzující“, začíná to vypadat jako vlčí výběhy v zoologických zahradách.

https://www.jaktojagare.se/kategorier/varg/hoppsan--for-lagt-vargstaket!-20200917/

https://www.bild.de/bild-plus/regional/thueringen/thueringen-aktuell/thueringen-schutzzaeune-zu-niedrig-fuer-den-wolf-72805596,view=conversionToLogin.bild.html?fbclid=IwAR1J0Mz456EthX98ZNCftE1RBiM_nZkIHCsKu35K8MR_1WDK7S8tA3i8Hjg