V Německu slaví ochranáři 30.dubna „Den vlků“

  • 29. dubna 2021
  • 2 minuty čtení
  • 260
NABU, založená v roce 1899, je nejstarší ekologickou asociací v Německu s největším počtem členů. Už poněkolikáté slaví „Tag des Wolfes“, který má přispět k větší akceptaci vlků v německé společnosti.

Podle nich většina lidí vítá vlky. „Dá se očekávat, že lidé ve vlčích oblastech budou s větší pravděpodobností ovlivněni návratem těchto zvířat. Přesto mezi městem a venkovem nebo oblastí s výskytem vlků a oblastí bez vlků není patrný žádný rozdíl v názorech,“ říká s nadšením odbornice na vlky NABU Marie Neuwald.

Kriticky se na takové prohlášení a propagandistické akce dívají zemědělci.

Z pohledu Německého svazu farmářů je dramaticky zvýšený počet útoků na pasená zvířata existenční hrozbou pro chov v Německu. Po dobu 10 let se vlk šířil v Německu neregulovaně a exponenciálně se množil. "Mnoho chovatelů pasoucích se zvířat vnímá propagaci " Vlčího dne " jako výsměch svým problémům. Pokud to bude pokračovat, nebude to trvat dalších 10 let, než většina majitelů pasoucích se zvířat hodí ručník do ringu a ovce, kozy, skot a koně se budou pást pouze ve vysoce zabezpečených zbytcích bývalých pastvin. Je naléhavě nutné zahájit aktivní řízení vlčí populace, “ uvedl generální tajemník DBV Bernhard Krüsken.

Chov pasoucích se zvířat v Německu je obětován romantickému pohledu na vlka. Pro starosti majitelů pasoucích se zvířat a lidí na venkově existuje pouze falešné řešení formou finanční podpory a údajně bezpečná opatření na ochranu stáda. Příznivý stav populace je již dávna dosažený, musí se začít s regulací vlků “uvedl Krüsken.

https://www.bauernverband.de/topartikel/tag-des-wolfes-blendet-die-wirklichkeit-aus

https://www.presseportal.de/pm/6347/4901353