Sasko: pastevečtí psi útočí na chodce

  • 5. června 2022
  • minuta čtení
  • 183
Každý, kdo zvažuje nákup pasteveckých psů na ochranu svého stáda před útoky vlků, na sebe bere velkou odpovědnost. Pastevečtí psi jsou nejúčinnější opatření na ochranu stáda, ale nehodí se pro každého a do každé oblasti.

Pastevečtí psi plemene kangal v Taucha na okraji Lipska (600tisíc obyvatel) v Německu zranili další tři psy a 14letou dívku. Majitel kangalů je nyní vyšetřován policií.

Několik vyděšených svědků útoků zalarmovalo policii v neděli 6.3. kolem 15:00. Když strážníci dorazili do Taucha, našli muže a jeho 14letou pokousanou dceru, uvádí tisková zpráva saské policie.

Dívka byla na procházce se známými se svými psy (labrador a štěňata), když náhle zaútočili na skupinu tři pastevečtí psi. Čtrnáctiletý mladík byl se zraněním ruky převezen do nemocnice. Štěně muselo být kvůli zraněním od kangalů utraceno.

Opodál byl pasteveckými psy napaden osmapadesátiletý majitel se svým výmarským ohařem. Policisté museli kangaly od tohoto muže složitě odehnat. Čtyřnohý přítel osmapadesátiletého muže byl těžce zraněný a na veterinární klinice byl operován.

Proti 45letému majiteli pasteveckých psů zahájili úředníci vyšetřování pro podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti.

Jeho pastevečtí psi jsou podle policie umístěni ve zvířecím útulku v Lipsku.

https://wildundhund.de/sachsen-huetehunde-greifen-spaziergaenger-mit-vierlaeufern-an/