Konference federálních a státního ministra životního prostředí (UMK) V Německu

  • 22. května 2022
  • minuta čtení
  • 107
Konference proběhla ve Wilhelmshavenu 11. – 13. května 2022. Na shromáždění před konferenčním hotelem ministrů životního prostředí ve čtvrtek 12.5. ráno vyzvali chovatelé politiky, aby rychleji regulovali populaci vlků.

Je potřeba provádět "skutečný management vlků" a vytvořit "regiony bez vlků". To by nemělo být v debatě tabu, řekl viceprezident venkovského společenství Dolního Saska Jörn Ehlers.

stažený soubor.jpg

Ministr životního prostředí Dolního Saska Olaf Lies (SPD), který je předsedou Konference ministrů životního prostředí, prosazoval zabíjení jednotlivých vlků, pokud je to nutné.

"Pokud nic nefunguje, problémem je samotný vlk."

„Zejména na pobřeží je pastva s ovcemi důležitá pro bezpečnost hrází,“ řekl Lies. „Ochrana stáda je nutná, ale musí být i praktická, protože vysoké ploty nelze postavit všude. Pokud nefunguje ochrana stád - pak je problémem vlk a pak musí být vlk také zabit," řekl Lies.

r0yhbb.jpg

K tomu je zapotřebí právní rámec. Lies počítá s tím, že federální vláda naplní svou koaliční smlouvu, která má spolkovým zemím umožnit provádět „regionálně diferencované řízení poštu vlků“.

https://www.ndr.de/nachrichten/niedersachsen/Minister-Lies-haelt-Wolfs-Toetung-in-Einzelfaellen-fuer-noetig,wolf4626.html