Forum Nature (AFN) požaduje v Braniborsku odstřel 80 vlků.

  • 1. března 2022
  • 2 minuty čtení
  • 167
Šíření vlků se vymyká kontrole. Naše krédo: "Ochrana přírody je stav harmonie mezi lidmi a zemí!"

Alliance Forum Nature (AFN) je sdružením 15 asociací, které mají přímý vztah k ochraně přírody, mezi ně patří Německý svaz farmářů (DBV), Německý myslivecký svaz (DJV) a Německý rybářský svaz (DFV).

Šíření vlků se vymyká kontrole

"Není pochyb o tom, že šíření vlků se nyní v několika spolkových zemích začíná vymykat kontrole," řekl Eberhardt Hartelt, člen představenstva Alliance Forum Nature (AFN) a environmentální referent německého svazu farmářů. Aliance prosazuje, aby vlci nespadali pouze pod zákon o ochraně přírody, ale také pod zákon o myslivosti.

Braniborsko má nejvyšší hustotu vlků na světě.

Podle propočtů AFN je v současné době v Braniborsku kolem 700 vlků. Takzvaná akceptační hodnota pro tuto oblast je maximálně 510 vlků.

Kvůli rostoucí populaci vlků v Braniborsku vyzývá Alliance Forum Nature k letošnímu zastřelení 80 zvířat, aby se zabránilo dalším vážným škodám.

"Vzhledem k rostoucí populaci vlků je nezbytné uzákonit kvótu odstřelu", řekl Dirk-Henner Wellershoff, prezident Braniborského zemského mysliveckého svazu.

Po 15 letech od prvního usazeného páru vlků se v Braniborsku podle Státního úřadu pro životní prostředí nachází kolem 50 smeček.

Braniborské sdružení farmářů označilo tento požadavek za „kompromis mezi pastvou a ochranou vlků“. Navrhované právní zakotvení odstřelové kvóty je ale „více než opožděné“.

Nepochopitelný alibistický postoj prosazují ochránci vlků. Braniborský svaz ochrany přírody (Nabu) se vyslovil proti kvótě odstřelu.

Braniborské ministerstvo životního prostředí nevidí žádný právní základ pro rychlý odstřel vlků podle navržené kvóty.

Koaliční dohoda nové federální vlády sice obsahuje ustanovení o prověření možností regionálního řízení počtu vlků.

Je však třeba počkat na pokračující přezkum předchozích rozhodnutí o zastřelení vlků ze strany Evropské komise.

Takže o tom, jestli může stát s největší hustotou vlčí populace na světě přistoupit k jejich regulaci, rozhodne nevolený úředník v Bruselu.

https://forum-natur-brandenburg.de/

https://www.rbb24.de/politik/beitrag/2022/01/abschussquote-woelfe-brandenburg-aktionsbuendnis-afn.html

https://www.nordkurier.de/brandenburg/buendnis-in-brandenburg-will-80-woelfe-abschiessen-lassen-2746901401.html