Evropská komise se bojí o osud problémových vlků v Německu

  • 15. října 2020
  • minuta čtení
  • 309
Brusel nechce omezovat vlčí populaci

Podle Evropské komise nejsou pravidla pro odstranění problémových vlků v Německu dostatečně přísná.

Ochránci vlků našli své zastání u úředníků v Bruselu. Je to další důkaz absolutního odtržení vysokých úředníků Evropské komise od reality života v sousedství vlků.

V únoru 2020 schválila Spolková rada změnu zákona o ochraně přírody . Podle nového § 45a mohou být jednotliví vlci v Německu zastřeleni za přísných podmínek, pokud způsobí vážné škody. Jen krátce nato dostala federální vláda od Bruselu napomenutí: Generální ředitelství EU pro životní prostředí pochybuje o tom, že je vlk v Německu stále dostatečně chráněn. Vyžaduje podrobné informace o všech vydaných povoleních.

Podle jejich vlastních prohlášení reagují bruselští úředníci na „četné stížnosti“ týkající se změny federálního zákona o ochraně přírody.

Německá vláda nyní odpověděla na všechny otázky generálního ředitelství EU v podrobném 29stránkovém dopise. V něm rezolutně odmítá kritiku ze strany EU.

Mimo jiné uvádí, že tří problémoví vlci zabili 47 pasoucích se zvířat, některá i přes elektrické ochranné ploty vysoké více než 1 metr. V loňském roce bylo v Německu podle DBBW v průměru zabito 3,6 hospodářských zvířat na jeden útok vlků.