Dolní Sasko: musíme regulovat vlky!

  • 5. ledna 2021
  • 2 minuty čtení
  • 283
V Německu se mění přístup k vlkům. „Myšlenka, že můžeme jednoduše ochránit naše pasoucí se zvířata pomocí plotů a že budeme kompenzovat ztráty majitelům za účelem vyřešení všech problémů s vlky selhala,“ řekl člen CDU Frank Schmädeke. „Zkušenosti ukazují: bez ohledu na to, jak vysoký je plot, vlci plot překonají.“

Hanover (dpa / lni) - S cílem omezit rostoucí počet vlků v Dolním Sasku vyzvala tamní SPD a CDU k začlenění vlků do loveckého práva a ke stanovení populačního limitu vlků.

„Naším cílem je podporovat chovatele ovcí a koz,“ uvedl ministr životního prostředí Olaf Lies (SPD). "Při stanovování limitu přípustného počtu vlků nebude Dolní Sasko čekat na federální vládu. Stále ubývá chovatelů pasoucích se zvířat s negativním dopadem na životní prostředí. Zbývající chovatelé musí každou noc sledovat, jak jsou jejich zvířata decimována."

Poslanec FDP Hermann Grupe řekl. „Pokud chceme zachránit pasoucí se zvířata, musíme jednat hned.“ Podle výpočtu parlamentní skupiny musí být každý rok v Dolním Sasku zastřeleno 120 vlků. FDP v Dolním Sasku dlouho požaduje, aby byl vlk zahrnut do loveckého práva.

O žádosti nyní jedná výbor státního parlamentu.

Zvyšování počtu vlků v Německu dosáhlo katastrofálních rozměrů.

30. října 2020 oznámila oficiální čísla o vlcích v Německu Federální agentura pro ochranu přírody. Pro sledované období 2019/2020 bylo zaregistrováno 128 vlčích smeček. Dále bylo registrováno 35 vlčích párů a 10 území osamělých vlků.

https://www.zeit.de/news/2020-11/11/landtag-debattiert-ueber-wolf-terrorbekaempfung-und-corona?utm_referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F

https://dip21.bundestag.de/dip21/btd/19/247/1924771.pdf