Zabitá zvířata mají svá jména pane ministře!

  • 3. listopadu 2022
  • 2 minuty čtení
  • 44
V den, kdy se ministr zemědělství Marc Fesneau rozhodl přijet a setkat se se zemědělci byly zabity další dvě jalovice v Pontets.

Chovatel Guy Scalabrino objevil svá zvířata brzy ráno ležet na poli. "Morálně je to velmi těžké přijmout. Musíte si tím opravdu projít, abyste pochopili ," vysvětluje chovatel velmi dojatě. Tento útok je podle prefektury 23. v departementu od začátku srpna.

Dvě mladé krávy byly členky desetihlavého stáda. Jiná farma nacházející se ve dva kilometry vzdáleném Chaux-Neuve byla cílem vlka již na začátku října. Guy Scalabrino, rovněž člen kanceláře FDSEA, si byl tohoto rizika vědom, ale na takový násilný útok nepomyslel . "Podívejte se na stav mých jalovic. Nebyla tam žádná velká konzumace masa. Předpokládáme, že vlci útočí jenom aby zabíjeli," pokračuje chovatel.

Ministr zemědělství upravil svůj program tak, aby se s ním setkal.

Ministr Marc Fesneau již před tímto útokem plánoval výměnu názorů na toto téma se zemědělskými odbory a volenými představiteli samosprávy. Chovatelé ho "zatkli" u východu z radnice Pontarlier.

Jména zabitých krav byla napsána na cedulích. "Dnes, pane ministře, máte v zemědělství mladé lidi, kteří si kladou úplně stejnou otázku jako já ," upozorňuje Loïc Scalabrino, predační manažer Young Farmers of Doubs a spolumanažer GAEC. "Budeme pokračovat v naší práci? V práci, která naplňovala naše rodiče, která živila naše prarodiče."

Ministr vyjádřil podporu chovatelům zasaženým vlčími útoky v posledních týdnech: "Děkuji za svědectví, které podáváte, protože problémy, které to představuje, musí být zveřejněny. Pracujeme na tom s kolegou z životního prostředí. Dnes je postiženo kolem padesáti krajů. Nebude to fungovat, pokud nenajdeme rovnováhu mezi ochranou a regulací“, vysvětluje ministr.

https://www.francebleu.fr/infos/faits-divers-justice/demain-est-ce-qu-continue-a-faire-notre-metier-23-attaques-de-loup-depuis-aout-dans-le-doubs-1666506492