Vlci útočí za přítomnosti chovatele.

  • 10. října 2022
  • 2 minuty čtení
  • 89
V noci z pondělí 3. října na úterý 4. října 2022 to je od poloviny července již podeváté, co vlk zaútočil na tuto farmu v Saint-Alban-sur-Limagnole.

Pro chovatele Mikaëla Tichita pokračuje děsivá série útoků vlků. Chovatel ovcí a skotu v Saint-Alban-sur-Limagnole byl napaden v noci z pondělí 3. října na úterý 4. října již podeváté od poloviny července. Tentokrát jsou daní „jen“ dvě vykuchané ovce.

Farmář je přesvědčen, že svou přítomností zabránil zabití dalších zvířat.

Vlci útočili přesto, že o přítomnosti chovatele museli vědět.

Z jeho svědectví mrazí: "Stalo se to kolem 1:45, blízko domů. Byl jsem se svými zvířaty. Okamžitě jsem pochopil, že se něco stalo. Ve světle vesnice jsem viděl jednoho z vlků. Byl ode mě 30 až 50 m. Vlk velký jako border kolie odváděl mou pozornost. Ostatní, velcí byli vepředu a útočili na ovce. Dobytek se choval divně. Začali řvát. Tvořili kruh s telaty uprostřed. Sousedovo stádo dokonce rozbilo plot a uteklo. Cítili hrůzu z přítomnosti vlků."

Mikaël Tichit osciluje mezi pocitem bezmoci a odhodláním. "Jsou tak chytří, co chceš dělat? Navíc to připadá na moje narozeniny. Po 4. říjnu 2017 je to podruhé, co si mě vlk vybral na toto datum. I přes tvrdé rány budu pokračovat v boji."

„Náš chov je v ohrožení, postavme se vlku.“ To je výzva, kterou Mikaël Tichit, prezident Federace svazu farmářů v Lozére, adresuje veřejnosti.

https://www.midilibre.fr/2022/10/04/lozere-son-troupeau-attaque-par-le-loup-leleveur-mikael-tichit-evite-un-carnage-10712174.php

https://www.midilibre.fr/2022/09/21/face-au-loup-mikael-tichit-en-appelle-a-la-resistance-de-tous-les-eleveurs-10556908.php