Ve Francii pokračuje odstřel vlků útočících na stáda

  • 26. září 2022
  • 2 minuty čtení
  • 124
V úterý 20. září 2022 byl v departementu Doubs zabit další vlk při útoku na stádo.

Obětí smrtícího obranného výstřelu se v úterý 20. září kolem 22:40 stal vlk, který opakovaně útočil na stádo. Dvojice lovců vlků střílela na zvíře na pozemku, kde již v noci z 18. na 19. září došlo k napadení stáda.

Uvědomujeme si, že tváří v tvář pozorovaným útokům musíme najít řešení, protože jsme měli šest útoků za osm dní. Když tady máme více než tři smečky, tedy asi 20 vlků, musíme být schopni tuto populaci v určitém okamžiku regulovat. Vlk je inteligentní, musí se vychovávat i výstřely. Pokud smečka uvidí jejího člena na zemi, může pochopit, že přibližovat se k dobytku není dobrá věc ,“ argumentuje Florent Dornier, prezident Doubs FDSEA (Fédération nationale des syndicats d'exploitants agricoles je francouzská zastřešující organizace pověřená národním zastoupením 20 000 místních zemědělských svazů a 22 regionálních federací).

V letošním roce 2022 je vzhledem k rostoucímu počtu stanoven maximální počet vlků , které lze ve Francii zabít stanoven na 174 jedinců, oproti původně plánovaným 118 vlkům.

https://france3-regions.francetvinfo.fr/bourgogne-franche-comte/doubs/attaques-du-loup-dans-le-haut-doubs-une-louve-tuee-a-la-suite-d-un-tir-de-defense-aux-longevilles-mont-d-or-2618696.html