Dijon: mrtvá těla ovcí před prefekturou

  • 2. května 2021
  • 2 minuty čtení
  • 246
Sedmdesát farmářů podniklo v sobotu 13.3. 2021 překvapivou akci před prefekturou Côte-d'Or v Dijonu. Přivezli před úřad mrtvá těla ovcí, která byla zabita o několik dní dříve vlky.

Chovatelé ovcí z Côte-d'Or nechali před budovou devět zdechlin nedávno napadených ovcí.

Zvířata patřila chovateli v Écutigny mezi Beaune a Arnay-le-Duc. Kromě devíti mrtvých ovcí muselo být utraceno pět vážně zraněných.

Chovatelé ovcí říkají, že jsou bezmocní, stále častěji se stávají obětí útoků vlků. Od začátku roku napočítali v Côte-d'Or už asi sto mrtvých ovcí. „Lidé by si měli být vědomi škod způsobených vlkem. Kolik lidí v Côte-d'Or ví, že existuje vlk? Pravděpodobně velmi málo,“ zlobí se Gilles Morel, chovatel v Pouilly-en-Auxois.

Zástupci odborů z Confédération paysanne, FDSEA, Young Farmers a Svazu chovatelů ovcí byli v sobotu odpoledne přijati v prefektuře ve společnosti chovatele postiženého útokem. Na konci nebylo dosaženo žádného významného pokroku.

Není to poprvé, co se chovatelé rozhodli upozornit na tento problém tímto způsobem. V září 2020 bylo v Saône-et-Loire patnáct mrtvých těl. O několik týdnů později byla podobná akce v Maconu.

https://france3-regions.francetvinfo.fr/bourgogne-franche-comte/cote-d-or/dijon/dijon-des-carcasses-de-brebis-deposees-devant-la-prefecture-pour-denoncer-les-degats-du-loup-1997419.html