Další útok vlků vzbouřil chovatele

  • 30. prosince 2022
  • 2 minuty čtení
  • 94
Osm dalších ovcí zabitých vlkem a dvě telata v Noncourt-sur-le-Rongeant přiměly sto chovatelů k demonstraci před prefekturou. Odbory chovatelů byly sjednoceny pod jediným společným poselstvím: „zbavte se toho vlka co nejdříve“.

Od začátku roku ztratil Philippe Dumay 25 ovcí, tedy čtvrtinu svého stáda. Stačí říct, že chovatel je zoufalý a že má v plánu vše zastavit. Tato poslední zvířata jsou nyní v ovčinci, ale co se stane na jaře, až se vrátí na pastvu? V tuto chvíli jeho celkové ztráty (50 nenarozených jehňat a 25 zabitých ovcí) dosáhly více než 15 000 EUR a na rozdíl od všeobecného přesvědčení nejsou odškodnění státem na této úrovni nikdy vyplacené.

Sousední chovatel zaznamenal jedenáct útoků a ztratil 25 ovcí. Tento konkrétní útočící vlk si nic nedělá ani z plotů, ani ze psů.

Navíc, stejně jako všichni demonstranti po jeho boku, pochybuje o přítomnosti jediného vlka vzhledem k počtu útoků v této oblasti. Zjevně věří, že organizace OFB, který má na starosti nálezy škod, minimalizuje před veřejností celý problém jak z hlediska přítomnosti vlka, tak počtu zabitých ovcí. Pro Davida Thenaila, ředitele společnosti Cobevim , by bylo správnější vynásobit dvěma nebo třemi 600 vlků oficiálně oznámených státem ve Francii.

V některých oblastech už skončili kvůli vlkům tři chovatelé ze čtyř.

Francii už chybí produkce jehněčího. „Pokrývá pouze 45 % svých potřeb a zbytek dováží z Nového Zélandu nebo Irska, ale za jakou ekologickou stopu?"

https://jhm.fr/une-enieme-attaque-du-loup-revulse-les-eleveurs/