Vlci si pro ovce přišli přímo do vesnice k chalupě

  • 15. října 2020
  • 2 minuty čtení
  • 633

V noci z pondělí na úterý 6.10.2020 vlci opět rdousili ovce v Božanově na Broumovsku a v Janovicích na Trutnovsku. „Volal mi ráno soused, že mi asi chcípla ovečka a skoulela se ze stráně dolů k cestě, kde protrhla ohradu. Říkal jsem si, že je něco špatně a jel jsem z práce domů. No a tady viděl, co se stalo – dvě ovce zardoušené a jedna z poloviny sežraná,“ popsal smutný začátek dne Miloslav Sloupenský z Božanova.

Zkrvavený kadáver ovce ležel jen zhruba 15 metrů od domu zrovna v místech, kde majitel ovcí spal.

Dvě zardoušené ovce mají vlci na svědomí i v Janovicích na Trutnovsku. Vlci museli proběhnout přes pastviny s koňmi, a koně splašili natolik, že prorazili na několika místech ohradu a několik desítek jich uteklo.

„Muselo to být divoké, protože jsou zlomené i kůly. Ráno okolo páté hodiny nám volali lidé kteří jeli do adršpašského Continentalu do práce, že se na několika místech pohybují na silnici koně. Takže jsme od rána od pěti běhali, naháněli koně zpátky a spravovali ohrady a při tom ježdění po pastvinách jsme zjistili, že u souseda leží v ohradě dvě rozervané ovce,“ říká Petr Bartoš, který se okolo zdejších koní pohybuje.

https://nachodsky.denik.cz/zpravy_region/foto-vlci-si-pro-ovce-prisli-primo-do-vesnice-k-chalupe-20201006.html